Informacje

         

Aktualności

 • SPARTAKIADA PRZEDSZKOLAKÓW

  2019-06-13 | Przedszkole Nr 38

  6 czerwca w naszym przedszkolu miało miejsce niezwykłe wydarzenie sportowe. Zaprosiliśmy naszych kolegów z innych przedszkoli, aby w duchu zasady fair play rozegrać zawody lekkoatletyczne. Honorowym patronatem otoczył nas dwukrotny mistrz olimpijski TOMASZ MAJEWSKI.

  czytaj więcej >
 • GORĄCZKA ZŁOTA 31 maja 2019

  2019-06-12 | Szkoła Podstawowa Nr 203

  Gorączka Złota PCK 2019 dobiegła końca. Tym razem udało nam się uzbierać 87, 10 kg groszy, które zostaną przekazane potrzebującym dzieciom. Dziękujemy za otwarte serca.

  czytaj więcej >
 • DZIEŃ MAMY

  2019-06-12 | Szkoła Podstawowa Nr 203

  Z okazji Dnia Mamy oraz zbliżającego się Dnia Taty w naszej szkole odbyło się przedstawienie pt., „ Kiedy mama z tatą się poznali i się w sobie zakochali...” w wykonaniu dzieci z małego koła teatralnego. Najmłodsi uczniowie zaprezentowali dla rodziców wiersze i piosenki. Przedstawienie miało na celu wzbudzanie pozytywnych, pełnych życzliwości i szacunku relacji między dziećmi oraz krzewienie wartości rodzinnych .

  czytaj więcej >
 • DZIEŃ DZIECKA 3 czerwca 2019

  2019-06-11 | Szkoła Podstawowa Nr 203

  Tradycyjnie, jak co roku, świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Dziecka. Dnia 3 czerwca spotkaliśmy się na boisku szkolnym, by wspólnie bawić się na pikniku. Imprezę uroczyście rozpoczęła Pani Dyrektor, która złożyła wszystkim uczniom najserdeczniejsze życzenia z okazji ich święta. Spotkaniu towarzyszyły różnorodne atrakcje i smakołyki. Najwięcej emocji wśród naszych uczniów wywołały konkurencje sportowe, kurtyna wodna, ogromne bańki mydlane, zwierzaki z balonów oraz malowanie twarzy. Na dzieci czekał również poczęstunek. Były truskawki i banany w mlecznej czekoladzie na ciepło, popcorn i lody. Podczas pikniku panowała wspaniała radosna atmosfera. Wszystkim uczniom naszej szkoły życzymy, by każdy dzień był dla nich Dniem Dziecka.

  czytaj więcej >
 • NIESAMOWITY ŚWIAT OWADÓW - 1A NA LEKCJI PRZYRODY W PARKU KRASIŃSKICH

  2019-06-10 | Szkoła Podstawowa Nr 158

  Podczas zajęć lekcyjnych 1a zmierzyła się dzielnie ze światem owadów. Obyło się bez krzyków przerażenia, choć głowa np. modliszki w powiększeniu zachęcająco nie wygląda... Wiedzę wzbogaciliśmy też podczas projekcji filmu "Mikrokosmos". Potem, uzbrojeni w lupy, z zaciętością badaczy przyrody, wyruszyliśmy na zajęcia w terenie. Udało nam się dostrzec pająki, mszyce, mrówki, pszczoły, trzmiele i całą masę owadziego rodu. Wykonaliśmy też im zachwycające portrety. Najdzielniejsi nawet wzięli niektórych nowych "przyjaciół" do ręki! Odważni... ;-)

  czytaj więcej >
 • 5C I 6A W BIEBRZAŃSKIM PARKU NARODOWYM

  2019-06-10 | Szkoła Podstawowa Nr 158

  W dniach 8-10 maja 2019 r. klasa 5c i 6a przebywała na zielonej szkole w Biebrzańskim Parku Narodowym. Napięty plan wycieczki nie pozwalał im na nudę. Uczniowie odwiedzili znaczące miejsca na historycznej mapie Polski, czyli twierdzę zaporową w Osowcu oraz Wiznę. Oprócz tego swoje oczy mogli nacieszyć pięknem przyrody malowniczych rozlewisk Biebrzy i Narwii. Uczniowie chętnie zapoznali się z ważnymi dla tego regionu okazami przyrody, zwłaszcza podczas wizyty w Muzeum Przyrody w Drozdowie.

  czytaj więcej >
 • 6D I 7A NA PODLASIU

  2019-06-10 | Szkoła Podstawowa Nr 158

  W poniedziałek 20 maja klasy 7a i 6d wyjechały wraz z wychowawczyniami na czterodniową wycieczkę na Podlasie. Zamieszkaliśmy w gospodarstwie agroturystycznym "Bora Zdrój" w miejscowości Lewkowo Nowe. Wyjazd obfitował w wiele atrakcji. Klasy uczestniczyły w warsztatach decoupage dla dziewcząt, artystycznym wypalaniu w drewnie dla chłopców, rzeźbieniu w glinie oraz wypiekaniu bułek w prawdziwym piecu chlebowym. Uczniowie poznali specyfikę Podlasia i wielokulturowość regionu zwiedzając skansen Ojcowizna oraz oglądając szlak cerkiewny.

  czytaj więcej >
 • WYŚCIGI ŚLIMAKÓW W KLASIE 2B

  2019-06-10 | Szkoła Podstawowa Nr 158

  Kiedy pada deszcz pojawiają się i chętnie spacerują po trawnikach i w ogródkach, a kto? Ślimaki! Dziś - 28 maja zawitały w naszej klasie. Było ich 8. Dzięki wykorzystaniu laptopów na lekcji i informacji z Internetu dowiedzieliśmy się, że nazywają się wstężyki, lubią wilgoć, jedzą liście roślin i mają oczy osadzone na długich czułkach. Następnie ślimaki stanęły do wyścigów o liść sałaty i kapusty, oto wyniki zawodów: 1 miejsce - ślimak Płomyczek; 2 miejsce - ślimak Leon; 3 miejsce - ślimak Crow; 4 miejsce - ślimak Janusz; 5 miejsce - ślimak Bibi; 6 i 7 miejsce - ślimaki Pucio i Stefan, a ostatni ślimak to Awaria, który nie chciał się ścigać. Wszystkie ślimaki wypuściliśmy do szkolnego ogródka.

  czytaj więcej >
 • SZKOLNY KONKURS SZYBKIEGO CZYTANIA KLAS 1-3

  2019-06-10 | Szkoła Podstawowa Nr 158

  W dniach 14-17 maja 2019 r. odbył się szkolny konkurs szybkiego czytania ze zrozumieniem. W rywalizacji liczyła się prędkość czytania i udzielenie poprawnych odpowiedzi. Na poziomie klas 1-3 nagrody otrzymali: w klasach 1 - I miejsce - Massimo M., II miejsce - Wojtek K., III miejsce - Igor Cz. wszyscy z 1B; w klasach 2 - I miejsce - Sebastian O.-B. 2A, II miejsce - Mikołaj F. 2A, III miejsce - Stanisław K. 2B; w klasie 3a - I miejsce - Nikodem S., II miejsce - Iga F., III miejsce - Małgosia Ł.

  czytaj więcej >
 • NA CIASNEJ NAWET W POCHMURNY DZIEŃ ZAWSZE ŚWIECI SŁOŃCE

  2019-06-10 | Szkoła Podstawowa Nr 158

  W sobotę 18. 05. 2019 r. odbył się tradycyjny Rodzinny Piknik Sąsiedzki zorganizowany przez CPS Dzielnicy Śródmieście im. prof. A. Tymowskiego, CWR Rodzinna Warszawa, Ognisko Starówka oraz naszą szkołę. Punktualnie o godzinie 10.00 Dyrektor SP 158 p. B. Orczyk, Dyrektor CPS p. A. Gawałkiewicz i Kierownik Ogniska Starówka CWR Rodzinna Warszawa p. A. Nowińska serdecznie powitały licznie przybyłych gości. Oficjalnego otwarcia Rodzinnego Pikniku Sąsiedzkiego dokonał Burmistrz Dzielnicy Śródmieście m. st. Warszawy p. Aleksander Ferens.

  czytaj więcej >
 • APEL KLAS 0-3 - PRAWA PACJENTA

  2019-06-10 | Szkoła Podstawowa Nr 158

  W SP 158 odbył się apel zdrowotny dla klas 0-3. Tematem spotkania były prawa pacjenta oraz przypomnienie zasad zdrowego odżywiania. Pogadankę i prezentację przeprowadziła Pani pielęgniarka. Uczniowie klasy 3a zapoznali nas z prawami pacjenta. Pani Janeczka opowiedziała dzieciom, kto oprócz bliskich opiekuje się nimi w czasie choroby, kto czuwa nad ich zdrowiem. Jako podsumowanie uczniowie wspólnie rozwiązali krzyżówkę, której hasłem była „Służba zdrowia”.

  czytaj więcej >
 • IX EDYCJA WARSZAWSKIEGO KONKURSU RECYTATORSKO-FOTOGRAFICZNEGO „CZYTAM, WIĘC JESTEM”

  2019-06-10 | Szkoła Podstawowa Nr 158

  W SP 139 odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu. W części recytatorskiej wzięło udział 7 uczniów z naszej szkoły, a w części fotograficznej 5.
  Podczas spotkania wysłuchaliśmy recytacji laureatów, a także obejrzeliśmy wszystkie prace sleeve face. Nasi uczniowie zdobyli dwie nagrody w części fotograficznej:
  Oliwia Kochanowska z kl. 2A – III miejsce
  Karol Chilarzewski z kl. 4E – wyróżnienie.

  czytaj więcej >
 • Dzieci z Przedszkola Nr 206 na wycieczce autokarowej

  2019-06-07 | Przedszkole Nr 206

  Na początku czerwca dzieci z Przedszkola Nr 206 wzięły udział w wycieczce na polanę rekreacyjną w Lipkowie

  czytaj więcej >
 • Dzień Dziecka w Przedszkolu Nr 206

  2019-06-07 | Przedszkole Nr 206

  Dzieci z Przedszkola Nr 206 obchodziły swoje święto

  czytaj więcej >
Strona głównaNastępna strona
Copyright 2009-2012 śródmiejska Edukacja, Warszawa
Designed by Rashomon