Informacje

 • Lato w mieście

  2019-02-27

  Warszawski Program „Lato w Mieście 2019” będzie realizowany w terminie od 24 czerwca 2019 r. do 30 sierpnia 2019 r. Z Programu korzystać mogą uczniowie szkół warszawskich oraz uczniowie mający stałe miejsce zamieszkania w Warszawie.

  czytaj więcej »
 • ZARZĄDZENIE NR 85/2019

  2019-01-28

  ZARZĄDZENIE NR 85/2019
  PREZYDENTA MIASTA STOŁECZNEGO WARSZAWY
  z dnia 22 stycznia 2019 r.

  w sprawie ogłoszenia konkursów na stanowisko dyrektora niektórych szkół i placówek oświatowych prowadzonych przez Miasto Stołeczne Warszawę

  czytaj więcej »
 • ŚRÓDMIEJSKI FESTIWAL MŁODYCH TALENTÓW 2018/2019 - XIII EDYCJA

  2018-11-27

  W tej zakładce publikujemy wyniki konkursów, które zostały już rozstrzygnięte w tegorocznej edycji ŚFMT (konkursy: plastyczny, literacki i recytatorski). Przed nami rywalizacja w konkursach: filmowym, fotograficznym, muzycznym i tanecznym (koordynator: MDK im. W. Broniewskiego "Łazienkowska" oraz konkursie teatralnym (koordynator: MDK "Muranów"). Zachęcamy również do udziału w bezpłatnych warsztatach filmowych i fotograficznych oraz z zakresu ruchu scenicznego i partnerowania (szczegółowe informacje również w załączniku).

  czytaj więcej »
 • WWRDz

  2018-07-31

  Wczesne Wspomaganie Rozwoju Dziecka w Dzielnicy Śródmieście

  czytaj więcej »
 • Obwody adresowe szkół podstawowych

  2018-07-18

  czytaj więcej »
 • Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych

  2018-05-22

  W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych.

  czytaj więcej »
         

Aktualności

 • SP 158 - kolejne medale!!! GRAND PRIX POLSKI KOZIENICE

  2019-03-04 | Szkoła Podstawowa Nr 158

  Grand Prix Polski Kozienice
  7-8 klasa brała udział w zawodach z cyklu Grand Prix Polski i od razu pokazaliśmy się z najlepszej strony. Rekordy życiowe czołowe lokaty w klasyfikacji indywidualnej w poszczególnych kategoriach wiekowych
  Całe zestawienie z GP w linku http://live.megatiming.pl/grab…/…/02_24_kozienice/index.html
  Zapraszamy do lektury. Wszystkim zawodnikom oraz trenerom serdecznie gratulujemy!

  czytaj więcej >
 • 1A NA LEKCJI W SZKOLNEJ BIBLIOTECE

  2019-03-04 | Szkoła Podstawowa Nr 158

  W tym tygodniu "odbyliśmy" dalekie podróże na bieguny Ziemi - północny i południowy. Przyglądaliśmy się życiu zwierząt na Antarktydzie, pracy naukowców w stacjach badawczych, a przede wszystkim bardzo trudnym warunkom życia na lodowym pustkowiu. Nasze podróże zakończyliśmy w szkolnej bibliotece, gdzie p. Lucynka przygotowała dla nas wiele ciekawostek przyrodniczych. A bankiem wiedzy okazały się... książki!

  czytaj więcej >
 • BAL KARNAWAŁOWY KLAS 0-3

  2019-03-04 | Szkoła Podstawowa Nr 158

  We wtorek 26 lutego dzieci z klas 0-3 bawiły się na balu karnawałowym. Wszyscy przybyli we wspaniałych strojach i przy dźwiękach muzyki świetnie się bawili. Czas spędzony na balu był wyjątkowy, urozmaicony pysznym popcornem oraz wodą z cytryną i miętą. Wybrano królową i króla balu, którzy zatańczyli królewski taniec.

  czytaj więcej >
 • "SŁOWA, KTÓRE RANIĄ" - ZAJĘCIA PROFILAKTYCZNE KL.1A

  2019-03-04 | Szkoła Podstawowa Nr 158

  Bicie, kopanie, plucie - każdy wie, że to przemoc i tak robić nie wolno. Nie każdy zdaje sobie jednak sprawę z tego, że agresją mogą być też słowa. Mogą one zranić bardzo mocno. Aby ustrzec się takich sytuacji, w których kogoś ranimy, rozmawialiśmy na temat, jak poradzić sobie z narastającą złością. Uczyliśmy się rozróżniania i nazywania uczuć.

  czytaj więcej >
 • DZIEŃ OTWARTY W NASZEJ SZKOLE

  2019-02-24 | Szkoła Podstawowa Nr 158

  REKRUTACJA DO KLAS SPORTOWYCH 2019 / 2020
  Zapraszamy 06 marca o 17:30 na spotkanie z dyrektorem szkoły i trenerami.

  czytaj więcej >
 • WARSZTATY O SMOKACH KLAS PIERWSZYCH

  2019-02-24 | Szkoła Podstawowa Nr 158

  W czwartek, 21.02.2019 dzieci z klasy 1a i 1c uczestniczyły w warsztatach, w MDK przy ul. Fabrycznej, których głównym tematem były smoki. Na zajęciach dzieci zapoznały się z historią smoków chińskich oraz legendą o pierwszym cesarzu. Każdy z uczniów wykonał także swojego własnego, kolorowego smoka, a następnie zaprezentował podczas teatrzyku cieni!

  czytaj więcej >
 • OWOCOWO-WARZYWNE SMOOTHIE W ŚWIETLICY

  2019-02-24 | Szkoła Podstawowa Nr 158

  Miksowanie soków z owoców i warzyw oraz regularne ich picie to najprostsza droga do utrzymania formy, kondycji i zdrowia... I mimo nadal trwającej zimy, w naszej świetlicy zapachniało znacznie cieplejszą porą roku, ponieważ wykonaliśmy przepyszne smoothie z owoców i warzyw! Wszystkim dzieciom bardzo smakowały i były w 100% naturalne! Bez cukru i konserwantów oczywiście!

  czytaj więcej >
 • DZIĘKUJEMY ZA WSPÓLNĄ ZIMĘ W MIEŚCIE

  2019-02-24 | Szkoła Podstawowa Nr 158

  Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w akcji Zima w mieście, która w czasie ferii odbywała się w naszej szkole. Mieliśmy przyjemność uczestniczyć w zajęciach z pierwszej pomocy, warsztatach robotyki, warsztatach robienia mydełek, filcowych breloczków, warsztatach kulinarnych "Wiem co jem" i nauki języka chińskiego. Dzieci mogły się wyszaleć w sali zabaw Fikołki i na naszej sali gimnastycznej, podczas festynu na Solcu, na lodowisku i pływalni.
  Ciekawą ofertę stanowiły wyjścia do kina, do Centrum Nauki Kopernik, Muzeum Polin, ZOO, Łazienek i wielu innych miejsc.
  Dziękujemy tym, którzy zdecydowali się spędzić z nami jeden, albo dwa tygodnie ferii. Mamy nadzieję, że się podobało i będziecie z nami w przyszłości.

  czytaj więcej >
 • KLASA 1A NA KONCERCIE

  2019-01-24 | Szkoła Podstawowa Nr 158

  W zeszłym tygodniu byliśmy na koncercie. Muzyka na żywo brzmi inaczej, niż ta z płyty. Można też przyjrzeć się, jak należy grać na danym instrumencie. Artyści zaprezentowali nam skoczne melodie z różnych stron świata. Szkoda, że nie mogliśmy zatańczyć! Na koncercie należy zachowywać się przecież bardzo kulturalnie...

  czytaj więcej >
 • PIERWSZA POMOC W KLASACH 1-3

  2019-01-24 | Szkoła Podstawowa Nr 158

  Przed feriami zimowymi klasy 1-3 spotkały się na warsztatach "Pierwsza pomoc". Ratownicy medyczni przedstawili nam plan postępowania w razie niebezpiecznego wypadku i udzielania pierwszej pomocy. Wiemy już, kiedy i jak wzywać pomocy, znamy wszystkie telefony alarmowe, umiemy sprawdzić, w jakim stanie jest osoba poszkodowana, a nawet zastosować reanimację. Obejrzeliśmy też, jak należy wykonywać poprawnie opatrunki w razie rany ciętej. Dziękujemy za te zajęcia, bo każdy może komuś uratować życie.

  czytaj więcej >
 • KLASA 3A EKSPERYMENTUJE

  2019-01-19 | Szkoła Podstawowa Nr 158

  W ramach zajęć w świetlicy, klasa 3a odbyła warsztaty, na których poznawała różne ciekawostki. W ramach eksperymentu dzieci bawiły się szkiełkiem, które swoim odbiciem tworzyło piękne wzory. Dobra zabawa sprawiła, że wszyscy byli bardzo zaangażowani.

  czytaj więcej >
 • WARSZTATY O DZIKICH KOTACH KL. 2A

  2019-01-19 | Szkoła Podstawowa Nr 158

  Nasza szkolna świetlica zorganizowała klasie 2a warsztaty przyrodnicze w MDK na ul. Fabrycznej. Podczas zajęć uczniowie rozwiązywali zagadki, quizy o dzikich kotach. Podjęli trudne zadanie, jakim było znalezienie znaczenia przysłów o kotach... Już wiemy, co znaczy "Drzeć z kimś koty" czy też Kupować kota w worku". Oprócz tego dzieci obejrzały bardzo ciekawy film edukacyjny o wybranych, dziko żyjących kotach.

  czytaj więcej >
 • ZIMA W MIEŚCIE - REKRUTACJA UZUPEŁNIAJĄCA

  2019-01-14 | Szkoła Podstawowa Nr 158

  Ruszyła rekrutacja uzupełniająca do programu Zima w mieście. Mamy jeszcze kilkanaście wolnych miejsc, więc zapraszamy wszystkich, którzy nie zdążyli się zarejestrować, tych którzy nie zdążyli w terminie złożyć dokumentów, albo dzieci, które dopiero teraz zdecydowały się dołączyć do nas w czasie ferii.
  Rekrutacja uzupełniająca (logowanie w systemie) trwa do 16.01 (środa) godz. 11.00, link: https://warszawa-zimawmiescie.pzo.edu.pl/vintro-parents/main!execute.action

  czytaj więcej >
 • NAUCZYCIEL NA MEDAL

  2019-01-14 | Szkoła Podstawowa Nr 158

  W roku 2018 wychowawczyni klas młodszych - p. Hanna Zajkowska, wzięła udział w warszawskim plebiscycie "Nauczyciel na Medal". Z ogromną przyjemnością informujemy, że p. Hania zdobyła I miejsce w kategorii Nauczyciel Edukacji Wczesnoszkolnej w Dzielnicy Śródmieście. Z ogromną radością gratulujemy wyróżnienia!

  czytaj więcej >
Strona głównaNastępna strona
Copyright 2009-2012 śródmiejska Edukacja, Warszawa
Designed by Rashomon